Pomiń zawartość →

Terminal przenośny w ośrodkach sezonowych. Czy warto?

 

Usługi turystyczne mają to do siebie, że są wyjątkowo wrażliwe na konieczność zapewnienia odpowiedniej wygody swoim klientom. Dbałość o reputację wymaga od ośrodków sezonowych, aby każdy aspekt był dopięty „na ostatni guzik”. To już nie tylko wysoki standard zakwaterowania czy kompleksowa obsługa. W cenie są także nowoczesne technologie.

Czy przenośne płatności są potrzebne?

Wygodna płatności to jeden z najczęściej poruszanych problemów w czasie wakacyjnych wyjazdów. O ile większość osób lub mieć przy sobie gotówkę i chętnie z niej korzysta, tak trzymanie jej przy sobie w większych ilościach w czasie wakacji jest niezbyt wygodne. Doskonałą alternatywą wydaje się wtedy możliwość skorzystania z karty płatniczej. Nie zajmuje dużo miejsca, łatwo ją schować, a w razie zgubienia lub kradzieży bardzo szybko można zablokować do niej dostęp.

Zyskująca popularność kart płatniczych to trend, który zauważyli również przedsiębiorcy. Wygoda i szybkość ich użytkowania jest nie tylko pozytywnie postrzegana przez konsumentów, ale przekłada się na sprawniejsze funkcjonowanie firmy. Z racji tego, że pieniądze trafiają bezpośrednio na konto właściciela to obieg finansów jest dużo bardziej płynny i szybszy.

Terminale bezprzewodowe posiadają wszystkie zalety stacjonarnych czytników kart, ale dodają jeszcze jeden bardzo istotny element – mobilność. Większość urządzeń tego typu korzysta z technologii GPRS, czyli pakietowego przesyłania danych w ramach dostępu do sieci komórkowej. Dzięki temu, działania terminalu uzależnione jest tylko i wyłącznie od istniejącego zasięgu. Pozwala to na korzystanie z urządzenia niemal w każdym miejscu, nie tylko na terenie sklepu czy ośrodka. Z powodzeniem, można go też wykorzystywać jako elementy wyposażenia kierowcy dowożącego np. jedzenie.

Czytaj także  Czym są umiejętności miękkie?

Happy smiling girl choosing things for memory in souve

Terminale bezprzewodowe – korzyści dla firmy

Decydując się na inwestycję w mobilny czytnik kart warto wcześniej zastanowić się jakie dodatkowe funkcjonalności powinien on posiadać. Obowiązującym standardem są np. płatności zbliżeniowe. Wykorzystują one specjalną technologię pozwalającą na realizację szybkich transakcji, niewymagających wprowadzenia numeru PIN. Limit takiej operacji jest zazwyczaj na poziomie 50 zł – kwota ta jest idealna do szybkich zakupów, a jednocześnie nie wpływa ujemnie na bezpieczeństwo środków zgromadzonych na rachunku bankowym. W warunkach „wakacyjnych” bardzo często wydaje się stosunkowo małe kwoty np. na jedzenie czy inne drobne przyjemności, więc szybkie płatności zbliżeniowe są jak najbardziej na miejscu.

Wybierając odpowiedni model terminalu, dobrze jest zwrócić uwagę na to czy pozwala on sprzedaż doładowań prepaid. Dla przedsiębiorcy działającego w branży turystycznej jest to z pewnością bardzo ciekawa opcja i znakomite poszerzenie oferty o produkt, który bardzo chętnie kupują klienci.

Terminal bezprzewodowy to także znaczna poprawa bezpieczeństwa transakcji. Dzięki wprowadzeniu obiegu bezgotówkowego sprzedawca niemal całkowicie eliminuje niebezpieczeństwo otrzymania fałszywej gotówki czy źle wyliczonej należności.

Opublikowano w Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *