Pomiń zawartość →

Na co Polacy biorą kredyt na 50 tys. zł? Lista najpopularniejszych powodów

Wiele osób decyduje się na pomoc finansową w postaci kredytu 50 tys. zł. Celem jest załatanie domowej dziury budżetowej czy zakup różnego rodzaju rzeczy. Okazuje się, że już ponad 15 mln Polaków posiada jakieś zobowiązanie finansowe. Na co przeznaczone są na ogół pieniądze z kredytu?

Kim jest statystyczny polski kredytobiorca?

Wbrew powszechnemu przekonaniu przeciętny polski kredytobiorca to nie jest wcale starsza osoba, która popada w spiralę długów. Średnio jest to 35 lub 40-latek pochodzący z dużego miasta, który inwestuje w swoją przyszłość. Na kredyty 50 tys. zł decydują się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Różnią je jedynie cele, na które przeznaczają pieniądze. Generalnie jednak z roku na rok Polacy zaciągają coraz więcej zobowiązań finansowych. Większość pożyczek i kredytów przeznaczona jest na sfinansowanie zakupu nieruchomości czy remont.

Kredyt 50 tys. zł – na co przeznaczane są pieniądze?

Sporo zależy od płaci. Panie decydują się na kredyty nieco rzadziej, ale jest to różnica nieznacząca. Kobiety są bowiem coraz bardziej aktywne zawodowe i coraz lepiej zarabiają. Do pożyczek i kredytów podchodzą ostrożnie, analizując wcześniej swoje możliwości finansowe.

Czytaj także  Czym jest lokal do wynajęcia?

W przypadku kobiet kredyt 50 tys. zł na ogół przeznaczony jest na wyposażenie domu czy mieszkania, a więc zakup sprzętu RTV i AGD. Czasami pieniądze są potrzebne na pokrycie bieżących wydatków (jeśli potrzebujesz kredytu zajrzyj tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/kredyty)

Na co przeznaczają pieniądze z kredytu mężczyźni?

Ciekawie sytuacja wygląda w przypadku mężczyzn, którzy decydują się na kredyt 50 tys. zł. Najczęściej finansują z niego bowiem zakup pojazdu np. samochodu osobowego czy motocyklu. Wielu panów z kredytu finansuje swoje hobby czy spełnia po prostu marzenia. Czasem pieniądze przeznaczane są na zakup sprzętu RTV czy doposażenie mieszkania. Generalnie panowie podejmują decyzje finansowe bardziej spontanicznie. Są odważni i nie mają cierpliwości podczas oszczędzania. W ich przypadku decyzje o wzięciu kredytu zapadają raczej szybko, bez wcześniejszej analizy.

Jak pożyczają Polki i Polacy i na co przeznaczają pieniądze?

Polacy i Polki z roku na rok pożyczają coraz więcej. Kredyt 50 tys. zł powoli staje się normą i nikogo nie dziwi już zobowiązanie finansowe w takiej wysokości. Co ciekawe, chętnie pożyczają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Różnica w tej materii niemal się zatarła. Panie są bowiem coraz bardziej niezależne. Mężczyzna przestał był głową rodziny w klasycznym rozumieniu tego słowa.

Czytaj także  Korzyści i wady prowadzenia franczyzy: jakie czynniki należy brać pod uwagę przed podjęciem decyzji?

W praktyce kobiety częściej niż mężczyźni biorą kredyt 50 tys. zł na zaspokojenie potrzeb życiowych swoich i swoich dzieci. Są to niespodziewane remonty, wyjazdy wakacyjne czy bieżące wydatki. Niekiedy pieniądze przeznaczone są też na zakup samochodu. Panów kuszą z kolei pojazdy i nowoczesne sprzęty RTV np. zestawy kina domowego czy telewizory. Często z kredytu realizują swoje hobby czy inwestują w swój rozwój np. poprzez różnego rodzaju szkolenia.

Opublikowano w Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *