Pomiń zawartość →

Najnowszy ranking lokat dla firm

Lokata to w najprostszym wyjaśnieniu ulokowanie pewnej części środków w banku, gdzie po czasie pobrane zostają z powrotem bogatsze o pewne oprocentowanie. Z lokat najczęściej korzystają osoby fizyczne, jednakże jednoosobowe działalności gospodarcze bądź firmy także zasięgają lokat. Problem pojawia się wtedy, gdy lokata dla firm okazuje się znacznie mniej korzystna niż dla osób fizycznych. Z reguły posiada ona niższe oprocentowanie, a na to składać się może kilka czynników.

Czynniki wpływające na niższe oprocentowanie lokat dla firm

Po pierwsze, znacznie mniej osób prowadzących własne działalności korzysta z lokat. Być może wynika to z ich niższych zarobków, gdyż firmy jednoosobowe zazwyczaj nie posiadają zawrotnych przychodów. Z tego względu większość banków skupia się bardziej na osobach fizycznych, które częściej sięgają po lokaty bankowe. Tak naprawdę jeśli firma chce uzyskać satysfakcjonujący procent, musi liczyć się z ulokowaniem środków na lokacie na dłuższy okres czasu, minimum rok. Istnieje zaledwie kilka banków, które oferują atrakcyjne krótkoterminowe lokaty. Warto zatem rozpatrzyć obie możliwości, biorąc pod uwagę tę najkorzystniejszą.

Jakie są najatrakcyjniejsze lokaty w maju 2020?

Bank Millenium oferuje oprocentowanie 2%, na okres 62 dni, przy czym każdy okres się powtarza. Kwota wymagana na lokacie oscyluje w widełkach od 0,01-100 000 złotych. Jest to dość krótkoterminowa oferta. Kolejną lokatą jest ING Bank Śląski proponujący oprocentowanie równe 2,5%, na okres czterech miesięcy. Jest to oferta skierowana wyłącznie dla nowych klientów, więc warto na to patrzeć. Kwota mieści się w zakresie 1-100 000 PLN. Kolejną lokatę proponuje Credit Agricole, gdzie oprocentowanie wynosi nieco więcej, bo aż 3%. Jest to oferta skierowana także dla nowych klientów, w kwocie 0,01-20 000 PLN. Okres jest atrakcyjny, bo wynosi trzy miesiące. Następnie prezentuje się oferta eKonta oszczędnościowego mBanku, która oferuje oprocentowanie 0.7%, na okres dowolny, jednakże kwota mieści się od 100 000 zł wzwyż. Ten sam bank proponuje także ofertę dla nowych klientów, na okres trzech miesięcy w kwocie od 500-10 000 PLN przy oprocentowaniu 3,5%. Idea bank dysponuje lokatą Happy Pro o oprocentowaniu 2,3%, na okres trzech miesięcy w kwocie od 20 000 do 200 000 PLN. Kolejnym bankiem jest Getin bank, który oferuje lokatę o o oprocentowaniu 1,5%, na okres dwóch miesięcy, w kwocie od 500 do 200 000 PLN. Nest Bank dysponuje lokatą długoterminową, jedną z dłuższych w rankingu, aż na sześćdziesiąt miesięcy. Posiada ono oprocentowanie w wysokości 3%. Bank Facto dysponuje dość ciekawą ofertą, ponieważ oprocentowanie jest tu w wysokości aż 4%. Po wpłaceniu wyższej kwoty, zyskuje to na sile. Okres wynosi tyle ile w przypadku Inbanku, czyli sześćdziesiąt miesięcy. Santander Consumer dysponuje ofertą w wysokości 0,8% na piętnaście miesięcy w kwocie od 1 000 do 400 000 PLN.

Czytaj także  Korzyści i wady prowadzenia franczyzy: jakie czynniki należy brać pod uwagę przed podjęciem decyzji?

Skorzystaj z oferty Nest Banku: BIZnest lokata dla firm.

Czym się zatem kierować?

Najlepiej korzystać z rankingów i nieustannie je śledzić w wyszukiwaniu najatrakcyjniejszych ofert. Kierować należy się długością lokat. Istnieją zarówno korzystne długoterminowe lokaty, jak i krótkoterminowe, choć tych drugich jest znacznie mniej. Warto wybrać odpowiednie dla siebie rozwiązanie.

Opublikowano w Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *