Pomiń zawartość →

Księgowość w firmie – jak usprawnić pracę

Jeżeli właśnie założyłeś własną działalność gospodarczą, twoim priorytetem powinno być szybkie pozyskanie klientów, którzy pomogą ci rozwijać firmę. Nie trać więc czasu na prowadzenie księgowości – szczególnie, jeśli nie jesteś biegły w tym temacie i od razu wybierz dobry program księgowy.

Wygoda i oszczędność czasu

Wdrożenie oprogramowania umożliwi ci terminowe realizowanie kluczowych dla firmy formalności w prawidłowy sposób i znacznie szybciej niż bez elektronicznego wsparcia. Dzięki temu zamiast niepotrzebnie poszerzać wiedzę z zakresu księgowości, będziesz mógł zająć się tym, co robisz najlepiej – tworzeniem nowych produktów i nawiązywaniem kontaktów biznesowych.  Profesjonalny program księgowy pomoże ci usprawnić pracę przy wystawianiu faktur i rachunków oraz ich wysyłce, umożliwi bowiem przekazanie elektronicznej wersji dokumentacji klientowi bezpośrednio przez system. Pozwoli ci też bezbłędnie wyliczyć wysokość podatku i składek ubezpieczeniowych oraz sporządzić deklaracje rozliczeniowe ZUS. Dzięki niemu będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić kondycję finansową swojej firmy, zaglądając do panelu, w którym na bieżąco prześledzisz wszystkie wpływy, zobowiązania oraz należności. To jednak nie wszystko – korzystając z programu księgowego przeanalizujesz historię i statystyki wszystkich transakcji, co pozwoli ci określić najbardziej perspektywiczne oraz kosztochłonne obszary twojej działalności. W razie potrzeby błyskawicznie wyszukasz też w systemie każdego kontrahenta – wystarczy, że wpiszesz jego NIP, by uzyskać komplet danych. Bezproblemowo wygenerujesz również Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT, a następnie podpiszesz i wyślesz zgodnie z dokumentami zaksięgowanymi w rejestrze VAT.

Czytaj także  Wszystko o broszurach szytych

Bezbłędne wyliczenia płacowe

Wygoda i oszczędność czasu to nie wszystko – istotne jest również posiadanie kompletu prawidłowo sporządzonych dokumentów, niezbędnych do przedstawienia w trakcie kontroli. Dobry program księgowy wyręczy cię w wyliczaniu wynagrodzeń na podstawie różnych typów umów, ustalaniu wysokości zasiłku opiekuńczego, prowadzeniu kart pracy czy wystawianiu PIT-ów. Automatycznie przypomni ci również o zbliżającym się terminie utraty ważności badań lekarskich twoich pracowników oraz zaksięguje wynagrodzenia wszystkich członków zespołu.

Bogate funkcjonalności programów księgowych pozwalają usprawnić pracę w firmie, ale również uniknąć błędów czy zagubienia ważnych danych (wszystkie są gromadzone w systemie). Profesjonalne oprogramowanie sprawi, że nie stracisz czasu na prowadzenie żmudnych wyliczeń i ograniczysz do minimum ryzyko popełnienia błędów, dzięki czemu ze spokojem przyjmiesz ewentualną kontrolę.

Opublikowano w Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *