Skip to content →

Księgowość w firmie – jak usprawnić pracę

 

Jeżeli właśnie założyłeś własną działalność gospodarczą, twoim priorytetem powinno być szybkie pozyskanie klientów, którzy pomogą ci rozwijać firmę. Nie trać więc czasu na prowadzenie księgowości – szczególnie, jeśli nie jesteś biegły w tym temacie i od razu wybierz dobry program księgowy.

Wygoda i oszczędność czasu

Wdrożenie oprogramowania umożliwi ci terminowe realizowanie kluczowych dla firmy formalności w prawidłowy sposób i znacznie szybciej niż bez elektronicznego wsparcia. Dzięki temu zamiast niepotrzebnie poszerzać wiedzę z zakresu księgowości, będziesz mógł zająć się tym, co robisz najlepiej – tworzeniem nowych produktów i nawiązywaniem kontaktów biznesowych.  Profesjonalny program księgowy pomoże ci usprawnić pracę przy wystawianiu faktur i rachunków oraz ich wysyłce, umożliwi bowiem przekazanie elektronicznej wersji dokumentacji klientowi bezpośrednio przez system. Pozwoli ci też bezbłędnie wyliczyć wysokość podatku i składek ubezpieczeniowych oraz sporządzić deklaracje rozliczeniowe ZUS. Dzięki niemu będziesz mógł w każdej chwili sprawdzić kondycję finansową swojej firmy, zaglądając do panelu, w którym na bieżąco prześledzisz wszystkie wpływy, zobowiązania oraz należności. To jednak nie wszystko – korzystając z programu księgowego przeanalizujesz historię i statystyki wszystkich transakcji, co pozwoli ci określić najbardziej perspektywiczne oraz kosztochłonne obszary twojej działalności. W razie potrzeby błyskawicznie wyszukasz też w systemie każdego kontrahenta – wystarczy, że wpiszesz jego NIP, by uzyskać komplet danych. Bezproblemowo wygenerujesz również Jednolity Plik Kontrolny JPK_VAT, a następnie podpiszesz i wyślesz zgodnie z dokumentami zaksięgowanymi w rejestrze VAT.

Czytaj także  Przechowywanie dokumentów w domu

Bezbłędne wyliczenia płacowe

Wygoda i oszczędność czasu to nie wszystko – istotne jest również posiadanie kompletu prawidłowo sporządzonych dokumentów, niezbędnych do przedstawienia w trakcie kontroli. Dobry program księgowy wyręczy cię w wyliczaniu wynagrodzeń na podstawie różnych typów umów, ustalaniu wysokości zasiłku opiekuńczego, prowadzeniu kart pracy czy wystawianiu PIT-ów. Automatycznie przypomni ci również o zbliżającym się terminie utraty ważności badań lekarskich twoich pracowników oraz zaksięguje wynagrodzenia wszystkich członków zespołu.

Bogate funkcjonalności programów księgowych pozwalają usprawnić pracę w firmie, ale również uniknąć błędów czy zagubienia ważnych danych (wszystkie są gromadzone w systemie). Profesjonalne oprogramowanie sprawi, że nie stracisz czasu na prowadzenie żmudnych wyliczeń i ograniczysz do minimum ryzyko popełnienia błędów, dzięki czemu ze spokojem przyjmiesz ewentualną kontrolę.

Published in Biznes

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *