Pomiń zawartość →

W jaki sposób można nadać przesyłkę kurierską?

Bez względu na to czy jesteśmy klientem indywidualnym, czy firmą, mamy klika opcji nadania przesyłki kurierskiej. Wszystko zależy od tego, czy istotny jest dla nas jak najniższy koszt usługi, czy wygoda nadania tj. brak potrzeby dostarczenia przez nas przesyłki do konkretnego punktu. Olbrzymia konkurencja, jaka panuje na rynku przesyłek krajowych i międzynarodowych, wymusiła na spedytorach tworzenie coraz to większej ilości opcji dla Klienta, dzięki czemu możemy dobrać usługę do naszych preferencji.

Biuro Obsługi

Wystarczy wykręcić numer telefonu firmy spedycyjnej lub wypełnić aplikację na stronie WWW i po kilku minutach na podany przez nas adres e-mail otrzymujemy gotowy do wydrukowania list przewozowy. Kurier może przyjechać bezpośrednio do nas i odebrać paczkę, choć oczywiście nie jest to usługa darmowa L Jest to na pewno najwygodniejszy sposób nadania przesyłki kurierskiej, który ogranicza nas jedynie do przygotowania paczki czy zapakowania listu do koperty.

Punkt Obsługi

Opcja angażująca nas czasowo, bo magazyny firm kurierskich najczęściej są zlokalizowane na peryferiach miast i niestety nie są czynne do późnych godzin wieczornych. Niewątpliwym plusem są koszty, bo płacimy jedynie za nadanie przesyłki kurierskiej bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat za odebranie przesyłki z konkretnego miejsca. Zdecydowanie jest to propozycja dla osób, które nadają przesyłki sporadycznie i nie są to paczki o dużych gabarytach – raczej nie przyjedziemy tam z paletą do nadania J.

Czytaj także  4 proste kroki do wyboru idealnej franczyzy Pakersi dla siebie

Poczta Polska

Tutaj odpada konieczność wyjazdu za miasto, bo oddziałów i punktów Poczty jest bardzo dużo i w różnych lokalizacjach. Wystarczy odstać swoje w kolejce, wypełnić list przewozowy i po wszystkim. Plusem jest opcja powiadamiania przez SMS, która w przypadku Poczty Polskiej naprawdę działa i jest w przyzwoitej cenie. Dodatkowo na miejscu możemy zaopatrzyć się w pudełko, co jest również istotne w przypadku osób nadających przesyłki sporadycznie.

Paczkomat

To nowatorska na skalę europejską usługa, którą oferuje InPost. Paczkomaty tego operatora są zlokalizowane w wielu punktach miast, przeważnie z dobrym dojazdem i możliwością zaparkowania. Kluczowy jest także fakt, że nie ograniczają nas godziny nadania przesyłki kurierskiej – możemy to zrobić przez 24 godziny 7 dni w tygodniu. Jedyne, co musimy mieć oprócz paczki, to numer telefonu odbiorcy oraz adres Paczkomatu docelowego – należy sprawdzić sygnaturę maszyny na stronie InPostu.

Broker kurierski

To propozycja dla osób szukających oferty nadania przesyłki kurierskiej skrojonej do ich konkretnych potrzeb i w dodatku w najlepszej na rynku cenie. Serwisy posiadają porównywarkę cen, w której podajemy gabaryty przesyłki, miejsce nadania i odbioru oraz dodatkowe usługi. Co ciekawe często ceny u Brokera są niższe niż bezpośrednio w Puncie obsługi czy infolinii firmy kurierskiej. Wynika to z faktu umów zawieranych przez Brokera z firmami spedycyjnymi oraz ilością zamówień przez nich generowanych.

Czytaj także  Jak działa transport drobnicowy?

 

Opublikowano w Logistyka i przewózki

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *