Pomiń zawartość →

Nowe prawo podatkowe – bądź ekspertem

Z roku na rok coraz większa liczba osób chciałaby być ekspertem z prawa podatkowego. Doskonałym rozwiązaniem jest wybranie się na studia podyplomowe – prawo podatkowe. Celem wspomnianych studiów jest przekazanie studentom praktycznej wiedzy z prawa podatkowego, które zaliczane jest do bardzo szerokich dziedzin. Możliwe będzie poznanie prawa podatkowego nie tylko w procesie jego tworzenia, ale również stosowania.

Dlaczego warto zdecydować się na studia podyplomowe prawo podatkowe?

Absolwenci omawianych studiów staną się bardzo cenionymi specjalistami na rynku pracy. Będą bowiem posiadali istotne umiejętności, które będą konieczne do właściwego stosowania, a także interpretacji prawa podatkowego. Ponadto korzyścią dla wszystkich absolwentów prawa podatkowego jest zapoznanie się z licznymi elementami rachunkowości czy prawa dewizowego, celnego. Można łączyć je bez żadnego problemu z prawem podatkowym. Absolwenci będą również w posiadaniu cennej wiedzy na temat wykładni prawa.

Kto jest adresatem studiów podyplomowych prawa podatkowego?

Studia przeznaczone są dla wszystkich osób, które koncentrują swoje zainteresowania zawodowe na podatkach czy problematyce skarbowej. Ponadto kierunek adresowany jest do przyszłych doradców prawnych, podatkowych czy osób, które są zainteresowane pracą w działach finansowo-księgowych. Na prawo podatkowe mogą wybrać się także osoby, których celem jest prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jak wiadomo wiedza z zakresu prawa podatkowego jest konieczna do podejmowaniu kluczowych decyzji biznesowych.

Czytaj także  Franczyza punktu kurierskiego - na czym polega?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby ukończyć studia podyplomowe?

Należy zdawać sobie sprawę, że studia kończą się egzaminem końcowym, który będzie obejmował wszystkie treści, które zostały poruszone. Koniecznie trzeba także wiedzieć, że egzamin będzie obejmował nie tylko i wyłącznie test wiedzy jednokrotnego wyboru, ale również pytania otwarte czy bardzo rozbudowane studium przypadku.

Nie można zapomnieć, że egzamin końcowy będzie wcześniej poprzedzony egzaminem semestralnym, indywidualną pracą studentów, a także projektem grupowym z określonych przedmiotów. Ponadto wspomniane egzaminy stanową 90% końcowej oceny studenta, z kolei pozostałe 10% oceny końcowej będą stanowiły prace grupowe i indywidualne.

Jakie są zasady naboru na studia podyplomowe?

Warto mieć świadomość, że o przyjęciu na studia będzie decydowała kolejność zgłoszeń. Konieczne będzie także przesłanie takich dokumentów jak: odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych, kopię dowodu wpłaty wpisowego, oryginał dokumentu tożsamości do wglądu, a także zdjęcie elektroniczne w formacie JPG. Każda osoba zainteresowana powinna przede wszystkim zapoznać się z opisem omawianego kierunku studiów. Następnie trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy, który będzie dostępny na stronie internetowej danej uczelni. Ostatnim bardzo istotnym etapem jest uiszczenie opłaty rekrutacyjnej.

Czytaj także  Teta ME — rewolucja w zarządzaniu zasobami ludzkimi

Opublikowano w Biznes

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *