Pomiń zawartość →

Maszynka do liczenia pieniędzy – jaką wybrać

Niektóre placówki zajmujące się obrotem, przyjmowaniem, wydawaniem i wymianą pieniędzy to miejsca, w których nowoczesny sprzęt liczący banknoty i bilon jest wręcz niezastąpiony.

Maszynka do liczenia pieniędzy

Wszyscy, którzy mają do czynienia z dużą ilością pieniędzy, a więc głównie kasjerzy, doskonale wiedzą, że pomyłka przy liczeniu banknotów czy bilonu może być bardzo brzemienna w skutkach. Z tego powodu, pomoc elektronicznej liczarki do pieniędzy w obydwu postaciach jest nieoceniony podczas pracy.

Liczarki do banknotów oraz sortery do bilonu nie tylko wyręczają kasjera podczas żmudnego zliczania ilości pieniędzy, ale także odnotowują znikomą ilość pomyłek. Te mogą wystąpić tylko w skrajnych sytuacjach, takich jak: sklejone banknoty, uszkodzona powierzchnia monety czy zastąpienie jej przez inny, dokładnej wielkości i kształtu przedmiot.

Nowoczesne maszyny do liczenia pieniędzy są wyposażone w wiele bardzo przydatnych funkcji. Do najważniejszych można zaliczyć:
– możliwość rozróżnienia waluty,
– duża pojemność zbiornika na monety,
– sumowanie ilości,
– dzielenie według nominału,
– rozpoznawalnie autentyczności banknotów,
– możliwość wychwycenia banknotów uszkodzonych lub sklejonych ze
sobą,
i wiele innych.

Wybór odpowiedniej liczarki banknotów zależny jest od możliwości finansowych kupującego – na rynku spotkamy urządzenia wyposażone w wiele funkcji, których cena jest odpowiednio wysoka, oraz w wersji podstawowej, przewidzianej na użytek małej firmy z niewielkimi obrotami dziennymi.
Kupując maszynkę do liczenia pieniędzy, należy wziąć pod uwagę nie tylko jej wygląd zewnętrzny oraz gabaryty, ale przede wszystkim trwałość, szybkość liczenia banknotów i sortowania monet, funkcjonalność pod względem wyłapywania nieprawidłowości podczas liczenia, możliwość dostosowania urządzenia do innych rozmiarów waluty obcej oraz cenę.

Czytaj także  Czym jest lokal do wynajęcia?

Liczarka banknotów

Ze względów praktycznych, maszynka do liczenia pieniędzy powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości. Ta zasada dotyczy częstego używania urządzenia – długotrwała praca może spowodować uszkodzenia niektórych elementów maszynki, które wpłyną na jej prawidłową funkcjonalność. Wszystkie części objęte długoterminową gwarancją zapewnią sprawną pracę urządzenia przez długi czas.
Inną sprawą jest szybkość liczenia pliku banknotów – nowoczesne urządzenia liczące mogą pomieścić i przeliczyć znaczną ilość banknotów czy posortować różny nominał bilonu. Niektóre modele posiadają także funkcję sumowania nominałów, co także może usprawnić pracę kasjera. Większość modeli maszynek do liczenia potrafi przeliczyć od 500 do 2000 banknotów na minutę.

Fałszywe banknoty są w obiegu trudno zauważalne – maszynka licząca banknoty, posiadająca funkcję rozpoznawania autentycznych nominałów znakomicie sprawdzi się w kantorach, na poczcie czy w bankach. Tego typu funkcja zapobiegnie nie tylko przyjęcia fałszywego banknotu, ale także pozwoli uniknąć ponownego wpuszczenia ich w obieg.

Poręczny sorter bilonu

Drugim rodzajem liczarki pieniędzy jest sorter bilonu. To urządzenie świetnie sprawdzi się przy posortowaniu według nominału każdej ilości pieniędzy, a także podliczy wartość zliczanego bilonu w bardzo krótkim czasie.

Czytaj także  Dozowniki do mydła w pianie czy płynie? Co wybrać do biura?

Opublikowano w Biuro

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *