Pomiń zawartość →

Korzyści czytników płatniczych

 

Coraz szybszy postęp technologii wymusza na właścicielach firm wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań, aby być konkurencyjnym na rynku i pozyskiwać coraz więcej klientów. Jako, że coraz popularniejszym sposobem regulowania płatności za świadczone usługi lub zakupione towary wśród klientów jest płacenie przy użyciu karty płatniczej warto więc zainwestować w czytnik owych kart.

Jakie korzyści przynosi inwestycja w czytniki płatnicze?

Na podstawie badań i analizy zachowania konsumentów, którzy płacili za świadczone usługi lub zakupy kartami płatniczymi stwierdzono, że klienci wydają średni nawet o 25 % więcej pieniędzy niż w przypadku transakcji gotówkowych. Ponadto dokonywanie transakcji bez użycia gotówki jest niewątpliwie bezpieczniejsze, ponieważ posiadanie większej ilości gotówki w kasie zawsze niesie ze sobą ryzyko kradzieży utargu. Przelewy środków pieniężnych na wskazany rachunek bankowy następują bardzo szybko i nie wymagają wielokrotnego transportu pieniędzy do banku. Czytniki płatnicze usprawniają pracę firmy dzięki szybszej i sprawniejszej obsłudze klientów, ponieważ transakcje takie trwają zazwyczaj zaledwie kilkanaście sekund. Firmy, które zdecydowały się na wdrożenie takiego rozwiązania są postrzegane jako nowoczesne i konkurencyjne.

Terminal płatniczy może stać się również narzędziem wykorzystującym różne dodatkowe usługi. Jedną z nich jest możliwość doładowywania telefonów komórkowych działająca na usłudze pre-paid. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca może zarabiać na sprzedaży elektronicznych doładowań do telefonów komórkowych dowolnego operatora i na dowolną kwotę.

Czytaj także  Jak wyczyścić ekspres do kawy?

Czytnik kart płatniczych może również spełniać funkcję bankomatu, ponieważ największe organizacje płatnicze oferują usługę cashback, dzięki której możliwe jest wypłacanie gotówki bezpośrednio w punkcie handlowym, pod warunkiem dokonania zakupu w tym punkcie i zapłaty za nie kartą płatniczą. Opcją zachęcającą do tego typu rozwiązania jest fakt, że od transakcji nie jest pobierana żadna prowizja co może mieć miejsce przy wypłatach gotówki z tzw. obcych bankomatów.

Jakie koszty należy ponieść przy inwestycji w czytniki płatnicze?

Najbardziej odczuwalnym kosztem przy inwestycji w czytniki płatnicze jest niewątpliwie prowizja, tj. procent, jaki jest potrącany o każdej transakcji. Wysokość prowizji jest ustalana indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy i jest ona uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności, lokalizacji punktu i wysokości obrotów (im większy obrót, tym z reguły mniejsza prowizja).

Dodatkowo, należy ponosić stałą, comiesięczną opłatę za wypożyczenie czytnika płatniczego, służącego do realizacji operacji akceptowania kart płatniczych. Ta opłata również może być różna w zależności od agenta rozliczeniowego, jak i rodzaju dzierżawionego urządzenia. Kolejne koszty wiążą się z koniecznością korzystania z połączeń telefonicznych. Niekiedy niezbędne jest zainstalowanie oddzielnej linii telefonicznej. Znaczenie ma też fakt, że pieniądze za sprzedany towar nie wpływają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy w chwili transakcji.

Czytaj także  Transport drobnicowy - co musisz o nim wiedzieć

Opublikowano w Technologie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *