Coraz szybszy postęp technologii wymusza na właścicielach firm wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań, aby być konkurencyjnym na rynku i pozyskiwać coraz więcej klientów. Jako, że coraz popularniejszym sposobem regulowania płatności za świadczone usługi lub zakupione towary wśród klientów jest płacenie przy użyciu karty płatniczej warto więc zainwestować w czytnik owych kart.
Jakie korzyści przynosi inwestycja w czytniki płatnicze?
Na podstawie badań i analizy zachowania konsumentów, którzy płacili za świadczone usługi lub zakupy kartami płatniczymi stwierdzono, że klienci wydają średni nawet o 25 % więcej pieniędzy niż w przypadku transakcji gotówkowych. Ponadto dokonywanie transakcji bez użycia gotówki jest niewątpliwie bezpieczniejsze, ponieważ posiadanie większej ilości gotówki w kasie zawsze niesie ze sobą ryzyko kradzieży utargu. Przelewy środków pieniężnych na wskazany rachunek bankowy następują bardzo szybko i nie wymagają wielokrotnego transportu pieniędzy do banku. Czytniki płatnicze usprawniają pracę firmy dzięki szybszej i sprawniejszej obsłudze klientów, ponieważ transakcje takie trwają zazwyczaj zaledwie kilkanaście sekund. Firmy, które zdecydowały się na wdrożenie takiego rozwiązania są postrzegane jako nowoczesne i konkurencyjne.
Terminal płatniczy może stać się również narzędziem wykorzystującym różne dodatkowe usługi. Jedną z nich jest możliwość doładowywania telefonów komórkowych działająca na usłudze pre-paid. Dzięki temu rozwiązaniu przedsiębiorca może zarabiać na sprzedaży elektronicznych doładowań do telefonów komórkowych dowolnego operatora i na dowolną kwotę.
Czytnik kart płatniczych może również spełniać funkcję bankomatu, ponieważ największe organizacje płatnicze oferują usługę cashback, dzięki której możliwe jest wypłacanie gotówki bezpośrednio w punkcie handlowym, pod warunkiem dokonania zakupu w tym punkcie i zapłaty za nie kartą płatniczą. Opcją zachęcającą do tego typu rozwiązania jest fakt, że od transakcji nie jest pobierana żadna prowizja co może mieć miejsce przy wypłatach gotówki z tzw. obcych bankomatów.
Jakie koszty należy ponieść przy inwestycji w czytniki płatnicze?
Najbardziej odczuwalnym kosztem przy inwestycji w czytniki płatnicze jest niewątpliwie prowizja, tj. procent, jaki jest potrącany o każdej transakcji. Wysokość prowizji jest ustalana indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy i jest ona uzależniona od rodzaju prowadzonej działalności, lokalizacji punktu i wysokości obrotów (im większy obrót, tym z reguły mniejsza prowizja).
Dodatkowo, należy ponosić stałą, comiesięczną opłatę za wypożyczenie czytnika płatniczego, służącego do realizacji operacji akceptowania kart płatniczych. Ta opłata również może być różna w zależności od agenta rozliczeniowego, jak i rodzaju dzierżawionego urządzenia. Kolejne koszty wiążą się z koniecznością korzystania z połączeń telefonicznych. Niekiedy niezbędne jest zainstalowanie oddzielnej linii telefonicznej. Znaczenie ma też fakt, że pieniądze za sprzedany towar nie wpływają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy w chwili transakcji.
Komentarze